Archiv článků 2015

 

Z technických důvodů jsou do konce roku zrušeny všechny tréninky.

V roce 2016 začínáme v pondělí 4.1.2016.

 

Všem trenérkám, rodičům a gymnastkám přejeme příjemné prožití Vánočních svátků, plné příjemných setkání a splněných přání a šťastné vykročení do Nového roku 2016.

 
 

25. ročník Memoriálu Hermy Jochovej v Bratislavě - 12.12.2015

Náš oddíl reprezentovaly dvojice s trenérkami Monikou Jakšovou a Libuškou Frankovou. Na Slovenku v kategorii Dvojice je každým rokem obrovská konkurence, a proto je pro nás velkým úspěchem, že Terezka Kadubcová s Lucinkou Studničkovou vybojovaly krásnou třetí příčku a vyhrály tak vytoužený pohár. Pěkný výkon předvedla také Barunka Maňková s Katkou Adamovou, které zajely sestavu téměř bezchybně. Děvčata tak i přes již zmiňovanou konkurenci obsadila krásné 6. místo. Gymnastkám i jejich trenérkám gratulujeme k úspěšnému zakončení podzimní sezóny.

 

 

 

 

Úspěšnost moderních gymnastek v podzimní sezoně.

 

Pro Veselské gymnastky je podzimní sezóna velice úspěšná, nejdůležitější závod mají ještě před s sebou.  Gymnastky našeho oddílu jsou rozděleny do kategorie linie A, linie B a závodu dvojic a trojic. V linii A nás zastupují děvčata z volného programu pod vedením trenérek Milady Niklové a Markéty Roubalové se sestavou se švihadly ve složení Barbora Kozumplíková, Andrea Hnátková, Kateřina Kočí, Viktorie Ševčíková, Anna Černá a Eliška Strachotová.  Pro děvčata bylo švihadlo novým náčiním, ale i přesto se s ním popraly skvěle. Na oblastním přeboru vybojovaly 5. místo. Tímto umístěním si možná zajistily postup na MČR do Hradce Králové v kategorii naděje mladší, které se uskuteční 28. 11. 2015. V kategorii linii A nás reprezentovala ještě jedna skupina děvčat ve věku 6 -7 let se sestavou bez náčiní, Natálie Galářová, Dorota Roubalová, Barbora Dvořáková, Karolína Slavíková, Ria Sabotová , Lucie Horáková. Trenérkami jsou Eliška Roubalová a Pavlína Bártková. Choreografií společné skladby a pílí závodnic získala na přeboru jihomoravské oblasti  14. 11. 2015 ve Vyškově krásné 3. místo.

Do této linie spadají i společné skladby dvojic a trojic, kde Veselí nad Moravou má své zastoupení v kategorii naděje mladší (Tereza Kadubcová, Lucie Studničková), naděje starší (Kateřina Adamová, Barbora Maňková) pod vedením Moniky Jakšové a Martiny Buchtelové. Poslední skladbou dvojic jsou sestry Eliška a Johana Roubalovy v kategorii seniorky se sestavou s kužely a obručí.  Všechny dvojice si v podzimní sezoně vedly úspěšně, protože jsme je mohli vidět na stupních vítězů. Na oblastním přeboru v kategorii naděje starší si děvčata svou tanečností v sestavě s míčem a obručí vybojovala zlatou medaili. Naše nejzkušenější závodnice oddílu Eliška a Johana Roubalovy roztleskaly celou sportovní halu a za svůj předvedený výkon byly oceněny zlatem.

Za zmínku stojí neméně úspěšná linie B, kde jsou zastoupeny závodnice kombinovaného a základního programu. V podzimním období se závodnice účastnily sérií 4 závodů Moravského poháru a 5 nejlepších skladeb postupuje do finále Českomoravského poháru, který se uskuteční 29. 11.2015. Velkým úspěchem pro náš oddíl je vybojovaný postup družstva do zmiňovaného finále v Praze a 1.místo v přeboru jihomoravské oblasti v kategorii naděje mladší A ve složení Eliška Peluchová, Zuzana a Klára Bártková, Tereza Křížová, Natálie Náhlíková, Tereza Zálešáková pod vedení Johany Roubalové a Libuše Frankové. Ještě máme jedno zastoupení v Českomoravském poháru, a to naše nejmladší závodnice oddílu se sestavou bez náčiní. Celou sezonu družstvo ve složení Natali Mazáčová, Andrea Brablcová, Lucie Michnová, Tereza Slezáková, Julie Maňáková, Klára Sloupová, Sabina Jemelíková trénovalo pod vedením Pavli Maňákové.

V podzimní sezoně společných skladeb, náš oddíl ještě reprezentují 2 závodnice, které hostují v jiných oddílech. V kategorii juniorky závodí Sabrina Múčková za oddíl SK Trasko Vyškov a Sabina Zálešáková v oddíle SK Tart Brno, které si vedou úspěšně.

Děkujeme všem závodnicím za vzornou reprezentaci města a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů v jarní sezoně. Také za podporu města na činnost oddílu z prostředků Grantů.

Článek J. Roubalová a M. Niklová


 

 

 

 

10. ročník Grand Prix Brno 2015

Jubilejní desátý ročník Grant Prix Brno je už minulostí. V městské sportovní hale Vodova jsme viděli nejlepší moderní gymnastky světa a s nimi si poměřily svoje síly i naše reprezentantky. V letošním jubilejním 10. ročníku se představily nejlepší světové gymnastky, mezi nimi medailistka z Mistrovství světa ve Stuttgartu Margarita Mamun. Naši republiku reprezentovaly Monika Míčková, Nataly Hamříková a Anna Šebková a za pořádající klub SK Tart MS Brno mladičká závodnice Le Thi Mai Huong. Kromě gymnastek seniorské kategorie se představily v závodě Tart Cup juniorky z celé Evropy. V této soutěži nás
reprezentovaly závodnice Alina Chamzina a Veronika Krausová z SK Tart MS Brno, Denisa Štěpánková z SKP Brno a Sabina Zálešáková z SK MG Veselí nad Moravou, která se umístila v kategorii juniorek na 12. místě. Blahopřejeme Sabině za úspěšný vstup v reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů
v její sportovní kariéře. 

Mgr. M. Niklová

 

 

Tréninky ve školním roce 2015/2016 

začínají v tělocvičně CZŠ Komenského 

ve Veselí nad Moravou

v úterý, 1.9.2015, v 16.00 hodin  

přípravka + nové děti, v pondělí, 7.9.2015, v 16.30 

 

Veselanky na MČR nezklamaly

Čtěte zde: MČR kategorie Kadetky a Dorostenky

Vybojovaný postup Veselských gymnastek na MČR

Čtěte zde: Oblastní přebor kategorie Kadetky a Dorostenky

 

Oddíl SK MG Veselí nad Moravou se předvedl v Břeclavi

Čtěte zde: Oblastní přebor ZPMG a KPMG

 

Nejúspěšnější sportovci Veselí nad Moravou 2014

Ve čtvrtek 26. března 2015 byli na radnici města Veselí nad Moravou oceněni zástupci veselských sportovních klubů a oddílů, kteří v minulém roce podali mimořádné sportovní výkony.  Mezi nejúspěšnějšími sportovci zazářily i gymnastky našeho sportovního klubu.

V kategorii do 19 let byla oceněna Natálka Galářová. Kategorii dospělí pak ovládla Eliška Roubalová. Mezi nejúspěšnějšími sportovními kolektivy byla vyznamenána děvčata ze společné skladby "Zvonci" v podání Eliška Strachotová, Kateřina Kočí, Barbora Kozumplíková, Anička Černá, Viktorie Ševčíková a Lucie Studničková.

Všem oceněným gymnastkám i jejich trenérkám blahopřejeme.

Více čtěte zde:

www.veseli-nad-moravou.cz/nejuspesnejsi-sportovci-veseli-nad-moravou-2014/d-597819

hodoninsky.denik.cz/ostatni_region/nase-uspechy-jsou-zname-rika-trener-veselskych-judistu-skalka-20150327.html

 

Přenos ze závodů můžete on-line sledovat zde:

 

Srdečně Vás zveme na závody jednotlivkyň

volného, základního a kombinovaného programu

 "Veselská panenka" a "Veselská stuha" 2015.

 

   Závod Veselská panenka bude možné sledovat on-line na youtube.com pod názvem Veselská panenka 2015.